Mocny sygnał dla Korei Północnej. Pentagon ostrzega przed dostarczaniem broni Rosji

- Publicznie ostrzegamy Koreę Północną, że ponowne dostarczenie Rosji jakiejkolwiek broni narusza rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ, za którymi sama Rosja głosowała, dlatego wzywamy Koreę Północną, aby nie zawierała porozumienia z Rosją - oświadczył w czwartek Pentagon.
Zobacz wideo

Ministerstwo Obrony USA ostrzegło Koreę Północną przed dostarczaniem broni Federacji Rosyjskiej.

- Publicznie ostrzegamy Koreę Północną, że ponowne dostarczenie Rosji jakiejkolwiek broni narusza rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ, za którymi sama Rosja głosowała, dlatego wzywamy Koreę Północną, aby nie zawierała porozumienia z Rosją - poinformowała w czwartek Sabrina Singh, zastępczyni sekretarza prasowego Pentagonu.

Singh dodała także, że każdy kraj, który wspiera Rosję, nie tylko przedłuża konflikt, ale także "bezpośrednio uczestniczy w zabijaniu niewinnych ukraińskich cywilów, urzędników i żołnierzy na polu bitwy".

Jednocześnie Pentagon podkreślił, że obecnie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że Korea Północna dostarczyła Rosji jakąkolwiek broń. Z kolei Korea Południowa ostrzegła o potencjalnym porozumieniu wojskowym między KRLD a Federacją Rosyjską

Wcześniej szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow poinformował, że Korea Północna dostarcza Federacji Rosyjskiej pociski kal. 122 mm i 152 mm, a także rakiety Grad.

W środę na rosyjskim Dalekim Wschodzie dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un spotkał się z Władimirem Putinem. Jak przypuszczają zachodni analitycy, rozmowa Putina z Kimem dotyczyła głównie dostaw północnokoreańskiego uzbrojenia dla rosyjskiej armii atakującej Ukrainę, szczególnie pocisków artyleryjskich.

TOK FM PREMIUM