"Nie robi na nas wrażenia". PiS odpowiada na skargę Ukrainy ws. zboża

Skarga Ukrainy do WTO nie robi na nas wrażenia. Nie mamy zamiaru z tego powodu cofać się z embarga, które wprowadziliśmy - powiedział w Polsat New rzecznik rządu Piotr Müller.

Ukraińska minister gospodarki Julia Swyrydenko w komunikacie poinformowała, że Ukraina złożyła w poniedziałek skargi do Światowej Organizacji Handlu (WTO) na Polskę, Węgry i Słowację w związku z przedłużeniem przez te kraje embarga na ukraińskie produkty rolne.

Sprawę skomentował w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. - Podtrzymujemy swoje stanowisko. Taka skarga do WTO nie robi na nas wrażenia w tym sensie, że nie mamy zamiaru z tego powodu cofać się z embarga, które wprowadziliśmy. Podtrzymujemy swoje stanowisko, uważamy, że ono jest trafne, wynika też z analizy ekonomicznej i uprawnień, które wynikają i z prawa unijnego i międzynarodowego - powiedział Müller.

W piątek Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu krajów - Polski, Węgier, Słowacji, Bułgarii i Rumunii. Po tej decyzji Warszawa, Budapeszt i Bratysława przedłużyły zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM