Azerbejdżan ogłasza "operację antyterrorystyczną" w Górskim Karabachu. Użyto "precyzyjnej broni"

Siły zbrojne Azerbejdżanu rozpoczęły "operację antyterrorystyczną" w separatystycznym regionie Górskiego Karabachu, zamieszkanym przez ludność ormiańską - przekazano we wtorek w komunikacie ministerstwa obrony w Baku.
Zobacz wideo

Resort obrony Azerbejdżanu powiadomił, że podjął "lokalne działania antyterrorystyczne" w celu stłumienia "prowokacji na dużą skalę". Potwierdzono, że użyto "precyzyjnej broni" przeciwko wojskom Armenii.

Baku i Erywań od dziesięcioleci toczą spór o Górski Karabach, zamieszkany przez Ormian separatystyczny region będący de iure częścią Azerbejdżanu. W 2020 roku Azerbejdżan odzyskał kontrolę nad częścią tego terytorium, a Rosja rozmieściła tam kontyngent pokojowy. Rok temu - przyponnijmy - też doszło do walk. Jak komentował w TOK FM Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. kiedy Rosja skupiła się na wojnie z Ukrainą, "Azerbejdżan zdecydował się na testowanie Armenii".

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM