Wyjątkowy koncert U2 w Berlinie. I za darmo

W Berlinie ponad dziesięć tysięcy osób oglądało darmowy koncert irlandzkiej grupy U2 pod Bramą Brandenburską. 20-minutowy występ poprzedził galę rozdania europejskich nagród MTV, która odbywa się w stolicy Niemiec.

Koncert przypominał również o 20. rocznicy upadku muru berlińskiego i związkach U2 z Berlinem. Grupa nagrała tu jeden ze swoich najlepszych albumów "Achtung Baby" w 1990 r., już po obaleniu muru, ale jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec.

Pochodzący z tej płyty hymn na cześć jedności "One" otworzył krótki występ. U2 zagrali także trzy inne utwory; "Magnificent", "Sunday Bloody Sunday" i "Beautiful Day". W "Sunday Bloody Sunday" do zespołu dołączył amerykański raper Jay-Z, którego obecność do końca była trzymana w tajemnicy.

Bono dziękował fanom, że przyszli na koncert mimo padającego deszczu, a Berlin nazwał dumnym miastem.

- Wszystkiego dobrego na urodziny - mówił wokalista, nawiązując do 20. rocznicy obalenia muru i zjednoczenia obu części miasta.

Kiedy zespół w ubiegłym tygodniu zaanonsował koncert pod Bramą Brandenburską, 10 tysięcy darmowych wejściówek rozeszło się w ciągu niespełna trzech godzin.

DOSTĘP PREMIUM