Przez dziurę w ścianie skradziono zegarki warte ponad 3 mln dolarów

Złodziej wybił dziurę w ścianie sklepu jubilerskiego i ukradł ok. 200 luksusowych zegarków wartych 3,2 miliony dolarów. Do włamania doszło najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę w dzielnicy Ginza w Tokio.

- Śledczy znaleźli dziurę o wymiarach 40 na 50 centymetrów w jednej ze ścian sklepu jubilerskiego - powiedział Shinya Watanabe, rzecznik policji miejskiej w Tokio.

W lutym zeszłego roku z innego sklepu jubilerskiego w tej samej dzielnicy skradziono biżuterię warto ponad pól milion dolarów. Wtedy złodziej posłużył się ciężkim sprzętem i wybił dziurę w ścianie. Według policji nie jest jasne, czy obie te kradzieże dokonała ta sama osoba.

Wieczorem , dzień przed włamaniem, system monitoringu nie zarejestrował niczego szczególnego. Na policję nie zgłosił się żaden świadek, ale śledczy chcą przesłuchać pracowników i klientów sąsiednich sklepów.

- Ktokolwiek zrobił ten otwór w ścianie, musiał użyć solidnego sprzętu i mocno hałasować - ocenił Watanabe.

Okradziony sklep Tenshodo położony jest w samym sercu bogatej dzielnicy Ginza, gdzie mieszczą się liczne biura i luksusowe sklepy. Sklep Tenshodo działa od 1879 roku i specjalizuje się w sprzedaży biżuterii i luksusowych zegarków takich marek, jak Rolex, Chopard i Piaget.

Sobota w Japonii to początek wielkie noworocznej wyprzedaży, kiedy tłumy kupujących polują na okazje i wielkie przeceny.

DOSTĘP PREMIUM