Berlusconi zapowiada powrót do pracy

W końcu przyszłego tygodnia Silvio Berlusconi powróci do pracy. 13 grudnia premier Włoch padł w Mediolanie ofiarą napaści i odniósł poważne obrażenia twarzy.

Szef rządu poddał się dwugodzinnej kontroli w mediolańskim szpitalu San Raffaele, gdzie spędził cztery dni po agresji. Stwierdzono, że złamana wówczas kość nosowa zrosła się doskonale i niewidoczne są niemal rany, jakie spowodowała statuetka mediolańskiej katedry, rzucona z bliskiej odległości przez niezrównoważonego psychicznie mężczyznę. Dwa wybite zęby Berlusconi naprawił zaraz po wyjściu ze szpitala, 17 grudnia.

Premier musi się czuć dobrze, skoro w piątek pojawił się w centrum handlowym w pobliżu swej rezydencji w Arcore pod Mediolanem. Spotkane tam osoby nie zwróciły uwagi na jego wygląd, lecz na ubranie: Berlusconi miał na sobie kurtkę marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej, prezent od Władimira Putina. Rzecznik szefa rządu powiedział, że nie może się on już doczekać powrotu do pracy i w Rzymie pojawi się najprawdopodobniej w końcu przyszłego tygodnia.

TOK FM PREMIUM