Syn Sarkozy'ego cudem uniknął śmierci

Najstarszy syn prezydenta Francji Pierre Sarkozy cudem uniknął śmierci. Takie informacje przekazuje prasa francuska. Władze oficjalnie nie potwierdziły tej wiadomości.

Pierre Sarkozy spędzał ferie noworoczne na wyspie w pobliżu Rio de Janeiro w Brazylii. Gwałtowne deszcze, jakie przeszły nad tym rejonem spowodowały powodzie. Rwące strumienie wody podmyły ziemię, która zsunęła się na leżące poniżej zbudowania. Dom, w którym ferie spędzał Pierre Sarkozy w towarzystwie swoich przyjaciół, masy ziemi ominęły. Część okolicznych zabudowań została jednak zniszczona. Były dziesiątki ofiar. Zanim przybyła pomoc, Pierre zdołał telefonicznie zawiadomić ojca, że uszedł z życiem z niebezpieczeństwa.

Najstarszy z synów Nicolasa Sarkozy spędzał ferie w domu wakacyjnym udostępnionym mu przez bliskiego znajomego trzeciej żony prezydenta Francji Carli Bruni - Sarkozy.

24 letni Pierre, w przeciwieństwie do swojego młodszego brata Jeana, nie chce robić kariery w polityce. Jest znanym kompozytorem i wykonawcą muzyki rap.

Nicolas Sarkozy ma trzech synów z dwóch małżeństw i dwie pasierbice.

DOSTĘP PREMIUM