Czarnogórska domena .me bije rekordy popularności

Internetowa domena Czarnogóry zyskuje na popularności i przynosi coraz większe dochody. Jej nazwa domeny jest bowiem jednym najpopularniejszych angielskich słów.

Domena Czarnogóry to dwie litery .me - po angielsku można to odczytać jako "me" co oznacza mnie, mi, mój albo po prostu ja. Czarnogóra uzyskała tę domenę po odłączeniu się od Serbii w 2006 roku. Nazwa, pochodząca od angielskiej nazwy kraju - Montenegro - zaczęła działać dwa lata temu. Od tamtej pory zarejestrowano 320 tysięcy adresów internetowych z końcówką .me , co oznacza, że stała się ona najszybciej rejestrowaną domeną w historii Internetu.

Zdaniem szefa czarnogóskiej agencji nadzorującej domeny internetowe, końcówka .me jest krótka i osobista, dzięki czemu nadaje się świetnie do tworzenia portali społecznościowych. Na aukcjach adresy z czarnogórską domeną kosztują nawet 15 tysięcy dolarów.

Wcześniej dużą popularność zdobyła też domena wyspiarskiego kraju Tuvalu; końcówka .tv zwróciła bowiem uwagę stacji telewizyjnych i większych koncernów medialnych.

TOK FM PREMIUM