Prezenter pogody na okładce magazynu dla gejów. BBC zszokowane [ZDJĘCIA]

Tomasz Schafernaker, znany prezenter pogody w BBC, z pochodzenia Polak, pojawił się na okładce magazynu dla gejów Attitude Active ubrany jedynie w czarne szorty. Jego szefowie z BBC nie wiedzieli o sesji - pisze "Daily Mail"

- Powiedzmy, że wszyscy zobaczyli Tomasza w innym świetle - mówi gazecie pragnący zachować anonimowość pracownik BBC - Martwimy się, że teraz widzowie oglądający prognozę pogody nie będą mogli skupić się na mapie - dodaje.

O planach Schafernakera wiedziały pojedyncze osoby ze studia meteorologicznego, ale dyrektorzy BBC zostali zszokowani okładką magazynu, który pojawił się w brytyjskich kioskach w ostatni czwartek. Ponoć nikt ze współpracowników Schafernakera nie zdawał sobie sprawy z "niesamowitej muskulatury, którą na co dzień skrywał pod garniturem".

Cała sprawa ma polski akcent - Schafernaker urodził się w Gdańsku. Jako dziecko przeprowadził się do Wielkiej Brytanii, tam też skończył studia meteorologiczne na uniwersytecie w Reading. W wieku 22 lat został najmłodszym w historii BBC prezenterem pogody.

Na oficjalnej stronie BBC czytamy: "Już w młodym wieku był bardzo zainteresowany naukami przyrodniczymi i był bardzo utalentowany artystycznie". Schafernaker mieszka w zachodnim Londynie, uwielbia jogging oraz ćwiczenia na pobliskiej siłowni.

DOSTĘP PREMIUM