Trzytygodniowa dziewczynka odnaleziona pod gruzami. Żywa

Maleństwo zostało odnaleziono w osiem dni po fatalnym trzęsieniu ziemi, w którym zginęło ok. 200 tys. ludzi. Ratownicy do Elizabeth docierali do niej przez pięć godzin.

Możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi dla Haiti

Francuscy ratownicy znaleźli dziecko w Jacmem, mieście na południu Wyspy. Dziecko miało sporo szczęścia. W momencie zawalenia się budynku utworzyła się nad nim nisza. Wielki problem z dostaniem się do dziecka mieli ratownicy, którzy przez pięć godzin musieli usuwać gruzy, by wydobyć je na powierzchnię.

Wujek dziewczynki powiedział, że ma ona na imię Elizabeth i ma zaledwie 23 dni.

Noworodkowi nic się nie stało. Dziecko nie ma żadnych widocznych obrażeń. Trafiło do amerykańskiego szpitala polowego. Nie ma informacji, co stało się z rodzicami dziecka.

O sprawie poinformowało francuskie radio. To kolejna cudem odnaleziona pod gruzami żywa osoba Wczoraj odnaleziono dwie dorosłe kobiety.

W trzęsieniu ziemi, do którego doszło w ubiegły wtorek zginęło - według różnych szacunków od 75 do 200 tys. ludzi, co najmniej półtora miliona nie ma dachu nad głową.

Dziś nad ranem na Haiti doszło do kolejnego trzęsienia ziemi . Mniej silnego niż ubiegłotygodniowe, ale również silnego. Miało ono 6 stopni w skali Richtera.

DOSTĘP PREMIUM