Anglia: 13-letni gwałciciel skazany na trzy lata więzienia

13-letni Balal Khan, który we wrześniu pobił i zgwałcił starszą o 7 lat kobietę na oczach dwóch kolegów, został przez sąd skazany na 3 lata. Sędzia uznał młody wiek i przeprosiny sprawcy za okoliczności nadzwyczaj łagodzące. Do ohydnej zbrodni jednego z najmłodszych gwałcicieli na Wyspach doszło w angielskim Stoke-on-Trent - pisze "Daily Mail".

13-letni chłopiec napadł na 20-letnią kobietę we wrześniu ubiegłego roku. Ciężko ją pobił, zgwałcił i okradł. Następnie odebrał telefon od jej chłopaka i przechwalał się na temat tego co zrobił. Zanim sprzedał skradzione rzeczy zadzwonił jeszcze z komórki do domu swoich rodziców, dzięki czemu został błyskawicznie namierzony przez policję.

Mimo, że gwałtu dokonał na oczach 10- i 11-letniego kolegi, którzy próbowali go powstrzymać, sędzia docenił jego przyznanie się do winy i przeprosiny. Skazał go na jedyne trzy lata więzienia.

Na tak niski wyrok wpływ miało także to, że biegła psycholog oceniła iż zajęcia z panowania nad złością, na jakie trafił Khan, przynoszą rezultaty i chłopiec z "osobistymi problemami" powoli wychodzi na prostą.

DOSTĘP PREMIUM