Bill Gates atakuje Berlusconiego "Więcej wydaje na walkę ze swoją łysiną niż zapobieganie malarii"

Założyciel Microsoft w niewybredny sposób skrytykował włoskiego premiera Silvio Berlusconiego. Gates uważa, że Berlusconi za mało pieniędzy przeznacza na pomoc krajom Trzeciego Świata.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety Suddeutsche Zeitung Gates skomentował skąpstwo premiera Włoch. Nawiązując do zabiegów kosmetycznych Berlusconiego biznesmen stwierdził "bogaci ludzie więcej wydają na swoje osobiste problemy, takie jak walka z łysieniem, niż na zwalczanie malarii".

Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przeznacza krocie na działalność dobroczynną. Razem ze swoją żoną Melindą prowadzi największą na świecie fundację charytatywną, która przeznacza pieniądze na stypendia dla studentów, walkę z AIDS i innymi chorobami nękającymi rozwijające się państwa.

Włoski premier słynie z wyjątkowej dbałości o swój wygląd. Przed ostatnimi wyborami przeszedł lifting twarzy, by lepiej prezentować się podczas kampanii. W 2004 roku zdecydował się na przeszczep włosów. Kilka dni po zabiegu spotkał się z ówczesnym premierem Wielkiej Brytanii Tony'm Blairem i jego żoną Cherie w swojej willi na Sardynii. By chronić skórę głowy przed słońcem nakrył ją czarno-białą bandaną.

Kilka dni temu włoskie gazety zauważyły, że w styczniu ubyło włosów na głowie premiera. Po kilku dniach jednak jego fryzura znów się zagęściła.

TOK FM PREMIUM