Mojkowski: "Zagraniczne media chwalą Tuska"

- Zagraniczna prasa zwraca uwagę na to, że Tusk był liderem wyścigu prezydenckiego, ale nie miał 100% pewności i to była rozsądna decyzja, żeby rzeczywiście stanąć w miejscu gdzie jest realna władza - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Mojkowski, redaktor naczelny tygodnika "Forum".

- Pojawiają się też komentarze, że polski prezydent, obecnie urzędujący, może odetchnąć, główny kandydat do urzędu zrezygnował - dodał poranny gość TOK FM. - I co więcej, zrezygnował, mimo bardzo dobrych sondaży. To się rzadko zdarza, żeby urzędujący premier, mając dobre sondaże, zrezygnował - podkreślał Mojkowski. - Zwraca się również uwagę na to, że Tusk być może niepotrzebnie deprecjonuje wartość urzędu prezydenta.

Czy europejskie media dostrzegają coś, co dotyczy sytuacji gospodarczej w Polsce? - W tygodniku "Economist" pojawił się materiał niezwykle przyjazny Polsce - mówił redaktor naczelny "Forum". - Myślę, że nawet mówi on lepiej o Polsce niż my sami, po pierwsze mamy wzrost gospodarczy - tłumaczył.

- Znamienne zdjęcie, ja pamiętam "Economista", który często publikując materiały o Polsce zamieszczał zdjęcie furmanki jadącej polną drogą, tym razem pojawia się furmanka, ale za nią ciągną się samochody, a tytuł brzmi "Od konia pociągowego do konia mechanicznego - podsumował Mojkowski.

DOSTĘP PREMIUM