Partia Berlusconiego odrzuciła burmistrza, bo... nie jest przystojny?

Rządząca Włochami partia Lud Wolności odrzuciła kandydaturę burmistrza Asyżu na przewodniczącego regionu Umbria w marcowych wyborach samorządowych. Władze ugrupowania uznały, że kandydat jest mało urodziwy. Za decyzją stoi prawdopodobnie sam premier Berlusconi.

Komentatorzy zwracają uwagę, że tak jak przed rokiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, szef rządu będzie lansować kilka młodych urodziwych kobiet. We Włoszech mówi się wręcz, że od kiedy rządzi Berlusconi, wygląd zewnętrzny stanowi liczące się kryterium doboru włoskiej klasy politycznej.

Jako ostatni ponoć przekonał się o tym dotychczasowy burmistrz Asyżu Claudio Ricci. Wezwany do Rzymu na rozmowę z premierem, zauroczył go swoją elokwencją. Jednak... nie spodobał mu się jego wygląd, a w szczególności uszy. Berlusconi miał nawet podać mu adres chirurga, który mógłby zaradzić temu mankamentowi.

Ricci z niesmakiem odrzucił propozycję i nie będzie kandydatem Ludu Wolności w marcowych wyborach. Polityk zapowiedział, że w tej sytuacji zastanowi się, czy pozostanie w partii premiera.

TOK FM PREMIUM