Wielka Brytania: Nastolatek skazany za cztery gwałty

19-letni Gary Henery trafi na co najmniej 10 lat do więzienia za to, że zgwałcił w sposób "okrutny i brutalny" cztery nastoletnie dziewczynki - donosi SkyNews. Brytyjczyk poznawał swoje ofiary przez internet.

Henery poznawał "wrażliwe, nieszczęśliwe" dziewczynki (jak opisał je w sądzie oskarżyciel) przez internetowy komunikat i na czatach. Pytał je o to, czy są dziewicami i spotykał w odludnych miejscach: na placach zabaw i parkach miejskich, gdzie je gwałcił.

- To będzie dla mnie szokiem, jeśli on wyjdzie po 10 latach. To mnie zniszczyło. Przedawkowałem leki, bo nie mogłem się pogodzić z tym co zaszło. Moją małą to rozdarło od środka, zmieniła się z uśmiechniętej dziewczynki we wrak. Nie może nigdzie sama podróżować, bo się boi - mówił przed sądem ojciec jednej z ofiar. Wszystkie cztery nastolatki składały zeznania.

Henery, pochodzący z południowo-wschodniego Londynu, przyznał się w listopadzie ubiegłego roku do wszystkich gwałtów.

- Jesteś wciąż bardzo młody i w dotychczasowym życiu wykazałeś hańbiący brak szacunku dla kobiet. Pozostawiałeś za sobą szlak strachu i smutku, polując na te wrażliwe dziewczynki - mówił sędzia, ogłaszając wyrok uznany przez ofiary za zbyt łagodny.

DOSTĘP PREMIUM