Obama zaśpiewał razem z gwiazdami o "Czarnej Historii" [WIDEO]

Barack Obama wydał w Białym Domu huczny bal upamiętniający wydarzenia i działaczy ruchów na rzecz afroamerykanów. Prezydent razem z żoną i m.in. Bobem Dylanem, czy Morganem Freemanem zaśpiewał legendarny utwór "Lift Every Voice and Sing".

Barack Obama i Pierwsza Dama Michelle Obama wydali bal w związku z trwającymi obchodami "Miesiąca Czarnej Historii". Jest to okres, w którym Amerykanie wspominają wydarzenia związane z walką o prawa afroamerykanów. Pod koniec uroczystości odbył się koncert, na którym wykonano historyczne utwory amerykańskich ruchów praw człowieka.

Finałową niespodzianką był utwór "Lift Every Voice and Sing", który w raz z gwiazdami (m.in. Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Morgan Freeman, The Blind Boys from Alabama, czy Bobem Dylanem) wykonała prezydencka para.

"Miesiąc Czarnej Historii" odbywa się co roku. Poza Stanami Zjednoczonymi święto obchodzone jest także w Wielkiej Brytanii, czy Kanadzie. Pomysłodawcą upamiętnienia heroicznej walki czarnoskórych Amerykanów o swoje prawa był historyk Carter G. Woodson. Pierwszy raz odbyło się w 1926 r., jako "Tydzień Czarnej Historii".

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM