Kreskówka "Family Guy" nabijała się z dziecka Sarah Palin z zespołem Downa

Sarah Palin skrytykowała autorów popularnej kreskówki "Family Guy". Byłą gubernator Alaski oburzył jeden z odcinków rysunkowej serii, w którym w niewybredny sposób żartowano z jej syna z zespołem Downa. - To kopniak w zęby - stwierdziła oburzona Palin.

Komentarz w sprawie kontrowersyjnej kreskówki Palin zamieściła na Facebooku . Głos w tej sprawie zabrała także córka byłej kandydatki na stanowisko wiceprezydenta. - Ta obelga zabolała nas zbyt mocno, by pozostać na nią obojętnym - powiedziała Bristol Palin.

Sarah Palin ma pretensje do twórców popularnej kreskówki za to, że w niewybredny sposób zażartowali z jej syna z zespołem Downa. Chodzi o odcinek, w którym jeden z bohaterów przedstawia rodzinie swoją nową dziewczynę z zespołem Downa. Pytany o rodziców swojej sympatii tłumaczy, że jej matka była kiedyś gubernatorem Alaski.

"Dranie bez serca"

- Autorzy tej żałosnej kreskówki udowodnili, że są draniami bez serca - stwierdziła Bristol Palin. Oburzona, amerykańska polityk broni słów swojej córki. - Komentarz Bristol jest znacznie bardziej umiarkowany niż ten, który ja sama miałam wygłosić - stwierdziła. Była kandydatka Republikanów na stanowisko wiceprezydenta dodała, że "należy się zastanowić, jak daleko można się posunąć".

Głos w tej sprawie zabrali także autorzy "Family Guya". - Od samego początku ostra satyra była znakiem firmowym naszej produkcji - stwierdził w rozmowie z Los Angeles Times Seth McFarlane, twórca popularnej serii. - Zawsze obrażaliśmy wszystkich po równo - dodał.

"Family Guy" to produkcja firmowana przez telewizję Fox. Sarah Palin od niedawna pojawia się na antenie kanału informacyjnego Fox News w roli komentatora aktualnych wydarzeń.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM