Ujawniasz informacje o sobie w sieci? Uważaj na pleaserobme.com

Strona internetowa pleaserobme.com (okradnij mnie proszę - przyp. red.) ujawnia adresy domów tymczasowo opuszczonych przez mieszkańców, na podstawie informacji, które autorzy znajdą w internecie. Twórcy strony chcą w ten sposób zwrócić uwagę na prywatne informacje, które zostawiamy o sobie w sieci - donosi BBC.

Autorzy witryny korzystają z danych, które zostawiają o sobie uczestnicy gry Foursquare. - Zaczęło się od tego, gdy z kolegą przeglądałem informacje na twitterze i widziałem jak pojawia się coraz więcej i więcej postów ze strony Foursquare - cytuje BBC jednego z autorów serwisu. Uczestnicy gry za pośrednictwem Twittera udzielają informacji o swoich mieszkaniach, piszą także kiedy z nich wychodzą i kiedy wrócą.

Twórcy pleaserobme.com uznali, że tylko tworząc swoją witrynę - co zajęło im cztery godziny - zwrócą uwagę internautów na niebezpieczeństwo udzielania tak wielu osobistych informacji o sobie w sieci.

- To nie ma być narzędzie do przestępstwa. Celem jest zwrócenie uwagi, że nie tak dawno było faux pas podawanie swojego nazwiska w sieci, a teraz jesteśmy już lata świetle za tym - mówią twórcy. - Wzywamy użytkowników twittera, facebooka i innych portali społecznościowych, żeby myśleli zanim udostępnią prywatne informacje w sieci. Mogą one narazić ich na przestępstwa, takie jak włamania i kradzież tożsamości - mówi twórca strony.

TOK FM PREMIUM