Google Earth pokazało największe cmentarzysko samolotów. Zobacz ponad 4000 maszyn [ZDJĘCIA]

Nazywana Cmentarzyskiem amerykańska 309-ta Grupa Restauracji i Naprawy Lotniczej (AMARG), na terenie której znajduje się prawdopodobnie największe na świecie cmentarzysko starych samolotów wojskowych, została po raz pierwszy pokazana na zdjęciach satelitarnych Google Earth.

Teren znajdującej się w Tucson w stanie Arizona bazy obejmuje 2600 akrów i gości ponad 4000 emerytowanych maszyn, kiedyś używanych przez amerykańskie lotnictwo. Najstarsze z nich to samoloty, które pamiętają II Wojnę Światową.

Teraz po raz pierwszy wojsko zgodziło się na udostępnienie zdjęć satelitarnych wysokiej jakości, które pokazało Google. W szczegółach pokazują one tysiące samolotów, w tym sławne superbombowce B-52, czy znane z filmu "Top Gun" F-14.

Lokalizacja założonej w latach 40-tych bazy została wybrana ze względu na suchy i gorący klimat, oraz wysokość nad poziomem morza, które pozwalają na wystawienie samolotów poza hangarami, bez ryzyka szybkiej korozji.

Oprócz składowania nieużywanych już maszyn, baza AMARG (Aerospace Maintenance and Regeneration Group) zajmuje się także naprawą samolotów, które wracają do użytku w służbie amerykańskiego lotnictwa.

Zdjęcia można zobaczyć w serwisie Google Earth

 

Ściągnij za darmo program Google Earth

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM