ZEA: Policja poszukuje dalszych 15 osób ws. zabójstwa al-Mabhuha

Policja w Dubaju poinformowała o wytypowaniu piętnastu kolejnych podejrzanych w sprawie zabójstwa jednego z liderów Hamasu Mahmuda al-Mabhuha. Łącznie policja Zjednoczonych Emiratów poszukuje więc już 26 osób, które posługiwały się fałszywymi europejskimi paszportami.

Spośród 15 nowych podejrzanych sześciu posługiwało się brytyjskimi paszportami, czterech irlandzkimi, dwóch francuskimi a trzech - w tym kobieta - australijskimi. Nie wiadomo, czy także te dokumenty - podobnie jak w przypadku wcześniej podanych do wiadomości 11 tożsamości - były sfałszowane.

Policja ustaliła już trasy, jakim poruszali się nowi podejrzani zarówno przed, jak i po zabójstwie lidera Hamasu, który w tej terrorystycznej organizacji odpowiadał za kontakty z Iranem i tworzenie szlaków przerzutu broni na tereny Autonomii Palestyńskiej.

Policja poinformowała też, że 14 spośród 26 podejrzanych korzystało z kart kredytowych wydanych przez amerykański Meta Bank, których użyto do zarezerwowania pokoi w hotelu, w którym doszło do zabójstwa.

Al-Mabhuh był jednym z najważniejszych członków palestyńskiego Hamasu. Odpowiadał za stworzenie i utrzymywanie kanałów przerzutowych do szmuglowania irańskiej broni do Strefy Gazy. Według doniesień także 19 stycznia, gdy przyleciał do Emiratów, miał dokonać tam zakupu broni. Przed śmiercią odwiedził tamtejszą ambasadę Iranu.

Następnego dnia został znaleziony uduszony w swoim pokoju hotelowym.

DOSTĘP PREMIUM