100 delegacji z całego świata na zaprzysiężeniu Janukowycza

Prezydent Lech Kaczyński i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wezmą dzisiaj udział w zaprzysiężeniu nowego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Ceremonia w Radzie Najwyższej Ukrainy rozpocznie się o 9 naszego czasu. Obaj polscy politycy już wczoraj przylecieli do Kijowa rządowym samolotem.

Na uroczystość zaprzysiężenia Wiktora Janukowycza do Kijowa przyjechało około stu zagranicznych delegacji. Lech Kaczyński jest jednym z 11 prezydentów, a Radosław Sikorski jednym z 15 ministrów spraw zagranicznych, którzy będą obecni na ceremonii. Obaj będą też uczestniczyć w specjalnym obiedzie wydanym na cześć zagranicznych gości przez Wiktora Janukowycza.

W planach wizyty znalazła się też 10-minutowa rozmowa Lecha Kaczyńskiego i Wiktora Janukowycza. Polski prezydent spotka się także z prezydentami Macedonii i Litwy, a po południu będzie rozmawiał z ukraińską premier Julią Tymoszenko. Z kolei Radosław Sikorski ma w planach spotkania między innymi z zaproszonymi do Kijowa szefami dyplomacji.

Obaj polscy politycy przylecieli do Kijowa rządowym Tupolewem. W czasie lotu z Warszawy w salonce siedział jednak tylko Lech Kaczyński. Radosław Sikorski podróżował w innej części samolotu. Do ukraińskiej stolicy przyleciał także były premier Leszek Miller o którym nieoficjalnie wiadomo, że został zaproszony przez Wiktora Janukowycza.

DOSTĘP PREMIUM