Szef algierskiej policji zamordowany w komendzie głównej

Ali Tunsi, szef algierskiej policji, został zamordowany w komendzie głównej w Algierze przez innego policjanta. Sztab policji mieści się w budynku algierskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Sprawca przebywa w szpitalu po tym, jak usiłował popełnić samobójstwo.

- Zabójstwo Alego Tounsi, dyrektora Policji Krajowej, miało miejsce podczas posiedzenia roboczego w trakcie którego jeden z policjantów, najwyraźniej kierowany atakiem szaleństwa, użył swojej broni i śmiertelnie postrzelił pułkownika Tounsi - podała algierska agencja prasowa APS.

Agencja Associated Press powołując się na anonimowe źródło podała, że dwie inne osoby zostały ranne w strzelaninie. Według ministerstwa sprawca w chwili ataku był niepoczytalny. - Ten mężczyzna był niezadowolony, wyjął swój pistolet i wystrzelił - relacjonuje źródło Reutera. - Znajdujący się w pobliżu policjanci odpowiedzieli ogniem - czytamy.

Fotograf pracujący dla Reutersa relacjonuje, że przed siedzibą główną policji w centrum Algieru zgromadzono znaczne siły policyjne, w tym elitarne jednostki upoważnione do użycia broni.

DOSTĘP PREMIUM