Kandydatka na Miss Kalifornii: Geje powinni zginąć. Tak mówi Biblia

Kontrowersyjna wypowiedź w telewizji FOX Lauren Ashley, tegorocznej kandydatki do tytułu Miss Kalifornia, wywołała oburzenie. Dziewczyna powiedziała, że jej zdaniem biblia "nie pozostawia wątpliwości w kwestii gejów. Oni powinni być skazani na śmierć".

- Biblia ustanowiła małżeństwo związkiem między kobietą a mężczyzną - powiedział Ashley. Jej zdaniem, "pięcioksiąg nie pozostawia wątpliwości" i nakazuje "zabicie" wszystkich osób odstępujących od zasady dwupłciowego małżeństwa.

- Ich krew powinna znaleźć się na ich ciele - dziewczyna cytuje trzecią księgę biblijnego pięcioksięgu. 23-letnia Ashley jest reprezentantką Beverly Hills w nadchodzących wyborach Miss Kalifornii. W poprzednich wyborach także doszło do kontrowersyjnej sytuacji, gdy zwyciężczyni konkursu - Carrie Prejean - powiedziała, że jest przeciwko małżeństwom homoseksualistów. Została poddana silnej krytyce i ostatecznie tytuł jej odebrano. Później była bohaterką seks-skandalu, gdy ujawniono nagrania z nią w roli głównej.

Zapytana o to, czy nie obawia się podobnego toru wydarzeń w swoim przypadku, 23-letnia Lauren Ashley mówi: "nie o to tu chodzi". - Mam wielu przyjaciół, którzy są gejami i... wielu przyjaciół o różnych poglądach. Nie ma między mną a kimkolwiek innym nienawiści - mówi, cytowana szeroko przez amerykańskie media.

DOSTĘP PREMIUM