Bangkok: Eksplozja pod bankiem. Nie ma ofiar

W stolicy Tajlandii w nocy przed oddziałem jednego z banków eksplodował granat. Wybuch nie spowodował jednak większych zniszczeń, nie ma też ofiar w ludziach - poinformował rzecznik policji w Bangkoku.

Funkcjonariusze tajlandzkich służb bezpieczeństwa zabezpieczyli także kolejny granat, który odnaleziono przed innym oddziałem sieci Bangkok Bank.

W ubiegłym tygodniu w stolicy Tajlandii zaostrzono środki bezpieczeństwa ze względu na oczekiwany werdykt Sądu Najwyższego w sprawie majątku zgromadzonego przez byłego premiera Thaksina Shinawatre. W piątek sędziowie zdecydowali o przejęciu 1,4 mld dolarów znajdujących się na zamrożonych kontach należących do byłego szefa rządu, który obecnie przebywa na emigracji w Dubaju.

W opinii Sądu Najwyższego Shinawatra dopuścił się licznych nadużyć władzy, które pomogły mu w pomnożeniu swego majątku. Thaksin Shinawatra, a także jego zwolennicy zapowiedzieli protesty przeciwko decyzji sądu. W połowie marca w Bangkoku odbyć się ma wiec poparcia dla Thaksina. Według zapowiedzi organizatorów ulicami Bangkoku przemaszeruje wówczas około miliona "czerwonych koszul", jak nazywani są zwolennicy obalonego w 2006 roku w wyniku przewrotu wojskowego szefa rządu.

DOSTĘP PREMIUM