Kobiety w Dzień Kobiet będą pracować. Bez mężczyzn. Są niepotrzebni

Panie zatrudnione w liniach lotniczych ?Air India" obchodzić będą Dzień Kobiet ciężko pracując. Z okazji marcowego święta linie planują obsłużyć kilkanaście lotów zagranicznych oraz krajowych wyłącznie za pomocą załóg kobiecych.

W założeniu pomysłodawców akcja ma pokazać, że kobiety mogą skutecznie zastępować mężczyzn we wszystkich rodzajach prac, a ich rola nie ogranicza się do bycia gospodynią domową. Tak więc jutro najdłuższy lot "Air Indii" na trasie z Bombaju do Nowego Jorku trwający około szesnastu godzin pilotować będą na zmianę dwie ekipy kobiece. Oczywiście personel pokładowy będzie się składał również jedynie z pań. Wyłącznie panie będą także pilotowały samoloty na kilku trasach łączących Indie z krajami Zatoki Perskiej oraz na kilkunastu trasach krajowych. Załoga pokładowa w tych rejsach składać się będzie także wyłącznie z kobiet.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez narodowego indyjskiego przewoźnika. W latach ubiegłych z okazji Dnia Kobiet linia realizowała już tego rodzaju pomysły. W tym roku jednak skala przedsięwzięcia jest znacznie większa, aniżeli w przeszłości. Lot z Bombaju do Nowego Jorku będzie najdłuższym na świecie rejsem lotniczym obsługiwanym przez personel składający się wyłącznie z kobiet.

embed

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM