Niemcy: sprawcy napadu na kasyno zgubili większość łupu

Trwa pościg za bandytami, którzy wtargnęli wczoraj do pięciogwiazdkowego hotelu w Berlinie. Napastnicy skradli kilkaset tysięcy euro z kasyna, gdzie trwał największy turniej pokerowy w Niemczech. Tymczasem konkurs już wznowiono, a przy finałowym stole znalazł się Polak - 35-letni Artur Wasek. Pula nagród w turnieju wynosi milion euro.

 

EPT Berlin 2010 raid robbery on eptlive

 

Załadowane przez: annafrida83 . - Pełny sezon i wszystkie odcinki online.

Wczoraj półfinałowe zmagania w hotelu Grand Hyatt na Placu Poczdamskim przerwał spektakularny napad. Czterech przestępców uzbrojonych w maczety i pistolety zrabowało według różnych szacunków od 250 tysięcy do 800 tysięcy euro. Według informacji telewizji RTL bandyci zgubili w czasie ucieczki większość łupu, ale policja nie chce podać konkretnej kwoty.

Jak relacjonowali uczestnicy turnieju - z początku wyglądało to na zwykłą bójkę, ale gdy zawodnicy i obserwatorzy dostrzegli uzbrojonych kryminalistów wybuchła panika. Wszyscy zaczęli uciekać. Lekko rannych zostało 7 osób. W zamieszaniu jednemu z ochroniarzy udało się jednak wyrwać torbę pełną gotówki jednemu z kryminalistów. Czytaj więcej

Całe zajście można było na żywo śledzić w internecie. Transmisja z tego zdarzenia robi furorę na popularnym serwisie youtube.

Teraz zawodnicy mogą skupić się już na samej grze w pokera. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12. Wśród 8 graczy przy finałowym stole znalazł się Polak - Artur Wasek. Nasz reprezentant po raz pierwszy występuje w grze o tak wielką stawkę.

embed

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM