Wielka Brytania: "Zabójca z Facebooka" skazany na dożywocie

Peter Chapman został przez brytyjski sąd skazany na dożywocie za porwanie, gwałt i zabójstwo 17-letniej Ashleigh Hall w październiku ubiegłego roku. Mężczyzna, wcześniej notowany za przestępstwa seksualne i teoretycznie podlegający w związku z tym ścisłej kontroli, poznał nastolatkę na portalu Facebook. Więzienie opuści najwcześniej za 35 lat - donosi Sky News.

Chapman poznał i uwiódł swoją 17-letnią ofiarę udając zakochanego równolatka. Jak ujawniła telewizja Sky 33-latek, wcześniej wielokrotnie karany za przestępstwa seksualne, poznał i podrywał w ten sposób wiele nieletnich dziewczyn w internecie mimo ścisłej kontroli kuratorów, jakiej teoretycznie podlegał.

W dniu swojej śmierci 17-letnia Ashleigh powiedziała swojej matce, że idzie się spotkać z kolegą. Następnego dnia na posterunek policji zgłosił się Chapman, który z absolutnym spokojem w głosie powiedział "zabiłem kogoś wczoraj".

Sąd wykorzystał sprawę Ashleigh, żeby ostrzec innych nastolatków i ich rodziców przed niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą portale społecznościowe. - Niech to będzie lekcja dla nastoletnich dziewczyn i ich rodziców. Towarzyszące portalom społecznościowym niebezpieczeństwo jest teraz już oczywiste - powiedział sędzia Fox ogłaszając wyrok dożywocia.

- W naszym śledztwie wykazaliśmy klarownie, że przestępcy seksualni wykorzystują tego typu strony do namierzania kolejnych ofiar - uściślił detektyw Andy Reddick, który prowadził sprawę zabójstwa 17-letniej Hall.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM