Amerykański senator przeciwny prawom homoseksualistów ogłosił, że jest gejem

Roy Ashburn przez 14 lat sprawowania funkcji senatora stanowego był przeciwny przyznaniu większych praw mniejszościom seksualnym. Wczoraj, podczas wywiadu dla kalifornijskiego radia KERN, przyznał, że jest gejem - podaje BBC

Senator został w ubiegłym tygodniu aresztowany za jazdę po pijanemu. Do zatrzymania doszło po tym, jak wyszedł z klubu dla gejów. Polityk twierdzi, że po aresztowaniu poczuł potrzebę wyjaśnienia sytuacji.

Ashburn sprawuje funkcję senatora w stanie Kalifornia od kilkunastu lat, w ciągu tego czasu wielokrotnie glosował przeciwko przyznaniu gejom i lesbijkom większych praw. W ubiegłym roku był przeciwny uhonorowaniu zamordowanego aktywisty na rzecz praw gejów Harveya Milka. W wywiadzie dla radia przyznał, że kierował się poglądami i oczekiwaniami swoich wyborców, a nie swoim "wewnętrznym konfliktem".

- Jestem gejem... te słowa były dla mnie trudne przez tak wiele lat - powiedział Ashburn. W wywiadzie ogłosił też, że po zakończeniu obecnej kadencji nie planuje ubiegać się o żaden inny urząd publiczny. Senator jest rozwiedziony i ma czwórkę dzieci.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM