Prezenter przejdzie badanie jelita grubego. Pokażą je "na żywo"

Harry Smith - prezenter popularnego programu porannego "The Early Show" w telewizji CBS przejdzie zabieg kolonoskopii. Badanie polegające na wprowadzeniu do jelita grubego rurki z kamerą będzie transmitowane na "na żywo" przez jego macierzystą stację.

Zabieg, jakiemu prezenter podda się w nowojorskim szpitalu zaplanowano na środę. Jego przebieg będzie pokazywany "na żywo" w "śniadaniowym" programie "The Early Show".

CBS podkreśla, że to pierwszy przypadek, kiedy prezenter zgodził się na transmisję z jego zabiegu.

 

Kolonoskopia to badanie polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Do organizmu pacjenta przez odbyt wprowadza się specjalny wziernik zakończony kamerą. Obraz z badania widoczny jest na monitorze. Na razie nie wiadomo, czy stacja CBS zdecyduje się na pokazanie obrazu z kamery medycznej.

W trakcie badania Smithowi będzie towarzyszyć Katie Couric, jego koleżanka ze stacji i popularna prezenterka wieczornych wiadomości.

Dwójka dziennikarzy chce w ten sposób namówić swoich widzów do regularnych badań. Couric jest ambasadorką kampanii na rzecz walki z rakiem jelita grubego. 12 lat temu na tę chorobę zmarł jej mąż Jay Monahan, telewizyjny ekspert z dziedziny prawa.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM