Producent ostrzega - wyższe ceny whisky - mniej miejsc pracy

Jeden z największych światowych producentów whisky ostrzega, że jeśli wprowadzona zostanie prawna regulacja cen alkoholu, będzie musiał zwolnić pracowników.

Jak podaje BBC, Whyte & Mackay, firma produkująca głównie whisky do hipermarketów, oznajmiła że proponowany przez brytyjski rząd program przeciwdziałania alkoholizmowi wstrząśnie rynkiem tańszych alkoholi, zmuszając ich wytwórców do konkurencji z markowymi produktami. Spowoduje to zwolnienia w destylarniach, rozlewniach i centrach dystrybucji whisky.

Firma ostrzegła także, że cięcia spowodują wycofanie się firmy z uczestnictwa w rządowych programach zachęcających do rozważnego spożycia alkoholu.

Rządowy projekt zakłada wprowadzenie cen minimalnych, zakaz promocji alkoholu, oraz podniesienie wieku od którego będzie można go kupić do 21 lat. Poza wytwórcą whisky protestują przeciw niemu także hipermarkety. Rzecznik prasowy sieci Sainsbury's mówi BBC, że takie posunięcie nie wpłynie na ludzi z problemem alkoholowym, a dotknie pijącą z umiarem większość.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM