Izraelska sieć supermarketów parodiuje w reklamie zamach w Dubaju: "Oferujemy zabójcze ceny" [WIDEO]

Spot reklamowy naśladuje nagrania z kamer monitoringu pokazujące agentów oskarżonych o zabicie przywódcy Hamasu. W reklamie widzimy klientów supermarketu w perukach i okularach słonecznych.

- To parodia, karykatura tego co stało się w Dubaju. Wszystkie izraelskie programy komediowe zrobiły to, dlaczego my nie możemy? - mówił Sefi Shaked, dyrektor reklamy supermarketów Mahsanei Kimat Hinam.

 

Israeli advert re-enacts Dubai assassination

 

Załadowane przez: itnnews . - Wiadomości wideo z całego świata

Shaked przyznaje, że jest "zafascynowany" techniką nagrań z kamer monitoringu i ostatnie wydarzenia w Dubaju dały supermarketowi "świetną okazję" do wykorzystania tego typu obrazu zamiast wyrafinowanych najnowszych urządzeń. Reklamy trafią do telewizji przed świętem Pesach, przypadającym na koniec marca.

Klienci supermarketu poprzebierani za agentów

W reklamie widzimy klientów supermarketu przebranych podobnie do oskarżanych o zabójstwo agentów. Jeden z aktorów, w stroju tenisowym i z rakietą w ręku, buszuje przy stoisku z mrożonkami. "Nie mogę się do niczego przyznać" mówi do kamery aktorka nosząca kapelusz z szerokim rondem i okulary słoneczne. Jest to nawiązanie do strategii władz Izraela, które "nie potwierdzają i nie zaprzeczają", że są odpowiedzialne za zamach. Poprzebierani aktorzy skradają się alejkami sklepu, "polując" na produkty. "Oferujemy zabójcze ceny" to ostatnie zdanie, które pada w spocie.

Dubajska policja opublikowała nagrania pokazujące zabójców przywódcy Hamasu Mahmouda al-Mabhouha, niektórych ubranych w stroje tenisowe. Cześć agentów podąża za Mabhouhiem hotelowymi korytarzami. Izraelski Mossad jest podejrzewany o zorganizowanie zamachu. Oficjalnie władze Izraela nie potwierdziły, że stoją za zabójstwem i twierdzą, że nie ma wystarczających dowodów na to, by obciążyć Mossad. Powszechne oburzenie wywołało wykorzystanie przez zamachowców paszportów europejskich obywateli.

Poniżej oryginalne nagrania z kamer monitoringu przedstawione przez dubajską policję

 

CCTV shows 'international hit squad' at work in Dubai

 

Załadowane przez: itnnews . - Gorące wiadomości

DOSTĘP PREMIUM