USA: Szkoła odwołała bal, bo uczennica chciała przyjść z dziewczyną

Rada pedagogiczna szkoły średniej w hrabstwie Mississipi zdecydowała się odwołać szkolny bal po tym jak jedna z uczennic poprosiła o zgodę na przybycie na niego z partnerką tej samej płci.

Jak donosi USA Today, 18 letnia Constance McMillen chciała nakłonić szkołę do zmiany przepisów zabraniających jej zaproszenia partnerki oraz regulujących jej ubiór, chciała pojawić się na balu w smokingu. Jednak jej prośba spowodowała odwołanie imprezy.

Wydane przez szkołę oświadczenie jako powód podaje "zakłócenia w procesie edukacji spowodowane tymi wydarzeniami". Zachęca uczniów do zorganizowania balu poza terenem szkoły.

American Civil Liberties Union, organizacja zajmująca się przypadkami łamania praw konstytucyjnych, twierdzi że działanie szkoły jest bezprawne. - Co roku otrzymujemy kilka próśb o pomoc od uczniów dyskryminowanych przez szkoły z powodu preferencji seksualnych - mówi USA Today prawniczka organizacji, Christine Sun. - Prawo jest w tym przypadku jasne, szkoła nie może decydować kogo uczeń przyprowadzi na bal.

Uczennica martwi się, że koledzy zaczną jej nienawidzić, bo szkolna impreza została odwołana z jej powodu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM