Pocałunek i alkohol - Brytyjczycy skazani, ugrzęźli w Dubaju

Na miesiąc więzienia skazał sąd w Dubaju w Emiratach Arabskich parę Brytyjczyków, która całowała się w restauracji. Zostali również ukarani grzywną za nielegalne picie alkoholu.

Skargę na całującą się parę złożyła na policji oburzona mieszkanka Dubaju, która razem z córką jadła obiad w tym samym miejscu. Według jej relacji, Brytyjczycy złamali surowe zasady dotyczące zachowywania się w miejscach publicznych - całowali się w usta i dotykali.

Parę natychmiast aresztowano. Po wpłaceniu kaucji mogli wyjść na wolność, ale nie wolno im było opuszczać Emiratów do czasu ogłoszenia wyroku.

W czasie rozprawy prawnik oskarżonych utrzymywał, że pocałowali się oni w policzek na przywitanie. Tłumaczył, że nie są parą, a jedynie przyjaciółmi.

Sąd nie dał jednak wiary jego wyjaśnieniom i skazał 24-letniego Brytyjczyka pracującego na kontrakcie w Dubaju i 25-letnią turystkę na karę miesiąca pozbawienia wolności. Zostali także ukarani grzywną w wysokości tysiąca dirhamów, czyli blisko 300 dolarów za nielegalne spożywanie alkoholu. Prawnik złożył apelację od wyroku, która zostanie rozpatrzona 4 kwietnia.

DOSTĘP PREMIUM