Dubaj: 3 miesiące więzienia dla stewardessy i jej szefa za "obsceniczne smsy"

Dwoje członków załogi linii lotniczych Emirates Airlines zostało skazanych na trzy miesiące pozbawienia wolności - podał w środę lokalny dziennik The National.. Para wymieniała smsy o nieprzyzwoitej treści.

42-letnia stewardessa i jej 47-letni przełożony pochodzą z Indii. Para została wcześniej skazana na sześć miesięcy więzienia i deportację. Po apelacji wyrok został zmniejszony a kara wydalenia z kraju anulowana. Sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów by stwierdzić, że para odbyła ze sobą stosunek.

O obscenicznych smsach doniósł mąż stewardessy

O wymianie obscenicznych smsów doniósł sądowi mąż stewardessy, który chciał oskarżyć ją o cudzołóstwo. Para małżeńska była wówczas w trakcie zaciekłej batalii rozwodowej. Firma Etisalat na żądanie sądu dostarczyła w październiku 2008 treść wiadomości tekstowych.

Siostra stewardessy wyjaśniała przed sądem, że to ona miała romans i korzystała z telefonu, została jednak skazana za krzywoprzysięstwo. Mężowi stewardessy przyznano opiekę nad 4-letnim synem pary.

Zjednoczone Emiraty Arabskie cieszą się opinią jednego z najbardziej liberalnych państw arabskich. Mimo tego lokalne sądy stosują się do surowych przepisów szariatu (islamskiego prawa). Ostatnio para Brytyjczyków została skazana za publiczne całowanie się.

DOSTĘP PREMIUM