Brazylia: Seks-taśmy księdza znalazły się w internecie

Skandal obyczajowy w Brazylii. Młody mężczyzna nagrał sędziwego księdza molestującego seksualnie 19-letniego ministranta. Najprawdopodobniej autor filmu sam wcześniej padł ofiarą kapłana. Film wyciekł do internetu.

Nagrania księdza uprawiającego seks z 19-letnim ministrantem wyciekły do internetu w ubiegłym tygodniu. Telewizja SBT ustaliła, że sprawcą jest ksiądz, 82-letni Luiz Marqua Barbosa. Policja na razie tych rewelacji nie potwierdza, chce sprawdzić wszystkie tropy.

Na nagraniu, które wyciekło do internetu słychać głos księdza, który pyta: "Kto tam jest? Kto jest za oknem? Ktoś filmował fo z ukrycia. Telewizja SBT pisze, że autorem jest 21-latek, który sam był molestowany seksualnie przez księdza.

Biskup Valerio Breda zdecydował o usunięciu księdza z parafii w Arapiraca. Brazylia to państwo, w którym za katolików uważa się zdecydowana część populacji, blisko 140 milionów ludzi.

Kościół katolicki jest na cenzurowanym - po ujawnieniu molestowania seksualnego przez księży w Irlandii, Niemczech, Austrii i Holandii wszczęto szereg śledztw w tej sprawie, łącznie z tym czy władze kościelne o przypadkach molestowania wiedziały i tuszowały sprawę.

Pod lupą są wszyscy związani z kościołem katolickim. W Chile aresztowano 50-letniego nauczyciela fizyki, który jest podejrzewany o seksualne molestowanie dzieci w katolickiej szkole w Hiszpanii. Miał materiały o charakterze pornograficznym z udziałem dzieci - zdjęcia i filmy. Część z nich nakręcono ukrytą kamerą w łazienkach i na sali gimnastycznej.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM