Rzecznik węgierskiej skrajnej prawicy na zdjęciach z parady gejowskiej

Rzecznik prasowy węgierskiej skrajnej prawicy ustąpił po tym, jak w internecie opublikowano jego zdjęcia z parady gejowskiej.

András Király na oficjalnej stronie internetowej prezentuje się jako obrońca konserwatyzmu i chrześcijańskich wartości. Pozuje ubrany skromnie, występując z partyjnymi sztandarami pod krzyżem.

Nieco inną jego stronę mieli okazję zobaczyć internauci, gdy na blogu opublikowano zdjęcia z parady gejowskiej w Kanadzie, na której pozuje on z przebranymi za kobiety mężczyznami, roznegliżowanymi mięśniakami, czy panem ubranym w lateksowy kostium składający się z majtek, szelek i maski.

Gdy autorzy bloga Képvisel Funkyskontaktowali się z Királym, odpowiedział im że to był "wyjazd badawczy" dodając, że nie jest gejem. Przyznał się jednak do palenia marihuany, na której paleniu także przyłapał go fotograf.

Király zapewnił, że skontaktuje się z prasą w tej sprawie później, ale jedyny komunikat ze strony partii Jobbik jaki wydano informował o jego ustąpieniu z funkcji rzecznika.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM