Bush podał rękę Haitańczykowi. Później wytarł ją w koszulę Clintona [WIDEO]

Były amerykański prezydent George W. Bush wybrał się na Haiti w towarzystwie swojego poprzednika, prezydenta Billa Clintona. W trakcie wizyty kamery zarejestrowały kontrowersyjną sytuację. Bush uścisnął rękę mieszkańcowi wyspy. Chwilę potem wytarł ją w koszulę Clintona.

Dwaj byli prezydenci odwiedzili wspólnie wyspę, którą niedawno nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Na miejscu mieli obserwować, jak wygląda pomoc dla dotkniętych tragedią Haitańczyków. W trakcie jednego ze spotkań z mieszkańcami wyspy kamera zarejestrowała kontrowersyjne zdarzenie. Po wymianie uścisków dłoni z grupą Haitańczyków Bush wytarł rękę, i to w koszulę Billa Clintona.

Amerykańska prasa przypomina, że były prezydent już wcześniej zdradzał nawyk obsesyjnego dbania o czystość dłoni. To dziwne przyzwyczajenie opisał nawet prezydent Barack Obama. W książce "Odwaga nadziei" Obama zrelacjonował swoje pierwsze spotkanie z Bushem w 2006 r. Urzędujący prezydent uścisnął rękę gościa, po czym wtarł w dłonie środek do dezynfekcji.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM