Osama Bin Laden szantażuje USA: Zabijemy wszystkich zakładników

Osama Bin Laden zagroził zabijaniem obywateli Stanów Zjednoczonych - jeśli zostanie stracony Chaled Szejk Mohammed. Był on jednym z architektów zamachów z 11 września.

Najnowsze nagranie wideo przywódcy al-Kaidy pokazała arabska telewizja al-Dżazira. Jego autentyczności nie można potwierdzić. - Biały Dom oświadczył, że chce dokonać egzekucji na Chaledzie Szejku Mohammedzie. W dniu, w którym Stany Zjednoczone podejmą taką decyzję, zapadnie również decyzja, że każdy z was, który wpadnie w nasze ręce, zostanie zabity - powiedział Bin Laden w swoim oświadczeniu skierowanym do Amerykanów.

Chaled Szejk Mohammed to katarski terrorysta - pomysłodawca i główny organizator zamachów z 11 września 2001 roku. Był szefem operacji wojskowych al-Kaidy. Został aresztowany przez Amerykanów w 2003 roku w Pakistanie. Po aresztowaniu był przetrzymywany w tajnym więzieniu CIA. Pojawiły się niepotwierdzone pogłoski, że więzienie to mieściło się w Polsce - w Starych Kiejkutach w województwie warmińsko-mazurskim.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM