Białoruska młodzież będzie wychowywana po radziecku

Białoruskie władze wprowadzają pierwsze elementy programu wychowania młodzieży oparte na schematach dawnego Związku Radzieckiego. W ramach programu ?Gotowy do pracy i obrony" młodym Białorusinom rozdawane będą odznaki ?Obrońca ojczyzny".

Białoruski program obejmuje dzieci od 6. roku życia i może trwać nawet do 70 roku życia. Zakłada on podnoszenie sprawności fizycznej Białorusinów i opierać się będzie na 6 etapach rozwoju. Dzieci do 10. roku życia zdobywać będą sprawność "Olimpijska nadzieja". Starsze dzieci starać się będą o odznaki "Sportowa zmiana", "Sprawny fizycznie" i "Obrońca ojczyzny".

Osobne normy sprawności fizycznej wypracowano dla kobiet i dla mężczyzn. Przykładowo kobiety w wieku od 30 do 39 lat objęte będą programem "Zdrowie i uroda". Wśród konkurencji sportowych, które pozwalają na osiągnięcie kolejnych etapów sprawności fizycznej, są biegi sprinterskie, marsze terenowe, pływanie i ćwiczenia siłowe. Podobny program funkcjonował w Związku Radzieckim od 1931 do 1991 roku i obejmował osoby w wieku od 6 do 60 lat.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM