Moskwa: kontrole lotnisk, dworców, ulic. Ruszyła operacja "Wulkan"

W związku z porannymi zamachami w moskiewskim metrze struktury siłowe rozpoczęły operację Wulkan - poinformowało MSW. To kompleksowa operacja wszystkich struktur siłowych, polegająca na wzmożonych kontrolach lotnisk, dworców i dróg dojazdowych.

Zobacz także: 38 ofiar zamachów | Raport specjalny

- Celem jest oczywiście znalezienie sprawców - mówi szef moskiewskiej prokuratury Jurij Semin. MSW skierowało dodatkowe patrole, radiowozy a nawet śmigłowce, w okolice dworców i lotnisk w stolicy. Zaostrzono też kontrole paszportowe, a milicja ma przeprowadzać losowe kontrole dokumentów na ulicach. MSW poinformowało też, że na ulice Moskwy skierowano około 700 żołnierzy, w tym 150 dwuosobowych patroli z psami tropiącymi.

Agencja Reutera poinformowała, że na wszystkich lotniskach w Rosji wzmocniono ochronę antyterrorystyczną. Oprócz tego FSB w różnych regionach zaapelowała do mieszkańców o baczne obserwowanie innych na ulicy i wyszukiwanie "podejrzanych zachowań". W Wołgoradzie, Nowosybirsku, Petersburgu, Samarze i innych miastach władze informują o wprowadzanych specjalnych operacjach antyterrorystycznych.

- Mimo zwiększonych środków bezpieczeństwa nie ma opóźnień lotów - cytuje RIA Novosti rzecznika lotnisk Domodiewo, Szeremietiewo i Wnukowo.

Węglarczyk : Zamachy w Moskwie to walka o Czeczenię

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM