Szkocja: Pociąg utknął w zaspie śniegu. Ponad 100 pasażerów czekało 7 godzin

Siedem godzin czekało na pomoc ponad 100 pasażerów pociągu z Glasgow do Inverness po tym, jak utknął on w zaspach po potężnych opadach śniegu na wyspach - donosi BBC.

Wczoraj cała Wielka Brytania została zaatakowana silnymi opadami, wskutek czego w Północnej Irlandii i Szkocji wciąż około 40 tysięcy domów nie ma prądu. Właśnie trudne warunki pogodowe zablokowały pociąg na trasie Glasgow-Inverness, około 35 kilometrów na południe od tego drugiego.

Z powodu trudnej pogody kolej nie była w stanie pomóc pasażerom od razu. Utknęli oni w pociągu, który według rozkładu pokonuje trasę w około 2.5 godziny, na jednym z najwyżej położonych przejazdów kolejowych na Wyspach.

Wysłano drugi pociąg, który miał zabrać pasażerów, ale także on utknął w śniegu. Wysłano więc trzeci pociąg i dopiero on był w stanie pomóc pasażerom, przywożąc też jedzenie i wodę do wymęczonych ludzi.

- Wjechaliśmy w jakąś wielką zaspę i nie mogliśmy jechać dalej, ani się cofnąć. Wysłano więc drugi pociąg, ale on także utknął. W końcu kolej wysłała pługi, które przeczyściły trasę i dojechał do nas trzeci już wysłany pociąg - cytuje BBC jednego z pasażerów.

DOSTĘP PREMIUM