Runął element sceny Eltona Johna. Są ranni

- Trzech techników z ekipy Eltona Johna zostało rannych podczas przygotowań do koncertu gwiazdy w ruinach Majów w Chichen Itza w Meksyku - podał portal BBC. W momencie wypadku muzyka nie było na scenie.

Dwóch mężczyzn zostało niegroźnie rannych, a trzeci ma złamaną nogę. Do wypadku doszło w momencie instalowania szyny oświetleniowej, która nagle spadła na scenę.

Organizatorzy poinformowali, że słynne ruiny Majów nie zostały uszkodzone, a przygotowania do sobotniego koncertu Eltona Johna idą zgodnie z planem. Jednak rzecznik Narodowego Instytutu Antropologii i Historii Meksyku powiedział, że powołano zespół zewnętrznych ekspertów, którzy ocenią stan zabytku Majów.

BBC przypomina, że to nie jest pierwszy taki wypadek podczas przygotowań do koncertu gwiazdy takiego formatu, jak Elton John.

W zeszłym roku we Francji zginęło dwóch mężczyzn, na których zawalił się dach sceny przed koncertem Madonny. Do równie tragicznego wypadku doszło w sierpniu niedaleko Edmonton w Kanadzie, gdzie pod gołym niebem odbywał się festiwal muzyki country. Pod wpływem silnego podmuchu wiatru na stojącego na scenie człowieka spadł element konstrukcji. Mężczyzna zginął na miejscu.

Po sobotnim występie w Meksyku, 63-letni Elton John jedzie z trasą koncertową do USA.

DOSTĘP PREMIUM