Protesty w Indiach: słynna tenisistka chce wyjść za obywatela Pakistanu

W kilku miastach Indii odbyły się protesty z powodu planowanego ślubu Shoaiba Malika, słynnego pakistańskiego krykiecisty i Sanii Mirzy, słynnej indyjskiej tenisistki. Dla Hindusów fakt, iż ich sportowa idolka pragnie wyjść za mąż za obywatela Pakistanu jest trudny do zaakceptowania.

Demonstrujący ludzie traktują sprawę śmiertelnie poważnie. Skoro tenisistka chce być żoną Pakistańczyka, zdradza Indie i indyjski naród - deklarują.

Niewykluczone też, że zamiast do domu weselnego, sam Malik trafi do aresztu. Inna kobieta twierdzi bowiem, że wyszła za niego za mąż kilka lat temu i do tej pory nie przeprowadzono rozwodu. Stosowne dokumenty, potwierdzające jej wersję wydarzeń, przedstawiła w indyjskich mediach. Jej ojciec zgłosił sprawę policji.

Malik został oskarżony o oszustwo, maltretowanie żony oraz jej zastraszanie. Sam krykiecista twierdzi, że to on został oszukany. Policja indyjska, która bada sprawę, poleciła Malikowi by ten nie opuszczał Indii. Nie zamierza on wyjeżdżać, ponieważ 15 kwietnia ma się odbyć jego budzący kontrowersje ślub z Sanią Mirza.

DOSTĘP PREMIUM