Przeszły topless ulicami miasta by zaprotestować przeciw dyskryminacji [WIDEO]

Ponad 20 kobiet przemaszerowało topless ulicami miasta Portland w stanie Maine (wschodnie wybrzeże USA) by zaprotestować przeciwko różnemu traktowaniu męskiej i kobiecej nagości. Protestujące kobiety były chronione przez policję.

Protestującym nie podobało się coś, co nazwały "podwójnym standardem" w traktowaniu nagiego męskiego i kobiecego torsu. Organizatorka protesty, Ty MacDowell powiedziała, że kobieta chodząca topless nie powinna budzić większego zgorszenia niż mężczyzna bez koszulki.

 

Wielu przechodniów i gapiów robiło kobietom zdjęcia i nagrywało ich na telefonach komórkowych. - Naprawdę denerwują mnie ci faceci. Wszyscy mężczyźni, którzy tu są po prostu oglądają to jak paradę - powiedziała MacDowell.

- Powinniśmy móc przejść ulicą i nie być fotografowanymi przez tylu mężczyzn! - krzyknęła jedna z protestujących kobiet.

Według gazety Portland Press Herald pod koniec protestu wokół kobiet zebrało się ponad 500 osób - mieszanka protestujących, młodych mężczyzn robiących zdjęcia, gapiów i przypadkowych przechodniów. Część z nich była zgorszona protestem, argumentując, że w pobliżu znajdują się małe dzieci.

Żadna osoba nie została zatrzymana, nie doszło też do żadnych incydentów - powiedzieli przedstawiciele policji, która eskortowała kobiety. Funkcjonariusze zostali wcześniej poinformowani o proteście. W stanie Maine pokazywanie się topless nie jest karalne, zabronione jest jedynie eksponowanie genitaliów.

DOSTĘP PREMIUM