To ona wysadziła się na stacji Łubianka. Ujawniono zdjęcie drugiej "czarnej wdowy"

Rosyjscy śledczy ujawnili zdjęcie drugiej z autorek zamachu na moskiewskie metro. 28-letnia nauczycielka informatyki Dagestanu Miriam Szarypowa dokonała samobójczego ataku na stację Łubianka w centrum rosyjskiej stolicy. To jedna z "czarnych wdów".

Tożsamość kobiety potwierdził wcześniej jej ojciec. Rozpoznał jej zwłoki na zdjęciu ujawnionym tuż po ataku. Miriam Szarypowa to 28-letnia nauczycielka informatyki, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Dagestanie.

- Od razu poznaliśmy Miriam. Kiedy żona widziała ją ostatni raz, córka była ubrana w taką samą czerwoną chustę jaką widać na zdjęciu - mówi gazecie Rasul Magomedov, nauczyciel z małej wioski Bałachany w Dagestanie. Z jego opowieści wynika, że córka także była nauczycielką w miejscowej szkole. Magomedov mówi, że Miriam "była religijna, ale nigdy nie zdradzała zachowań ekstremistycznych". Mężczyzna zapewnia, że nie ma pojęcia jak córka mogłaby dostać się z Dagestanu do Moskwy.

Śledczy ustalili, że drugą kobietą, która wysadziła się w moskiewskim metrze była Dżennet Abdurachmanowa z Dagestanu - 17-letnia wdowa po islamiście z północnego Kaukazu, zabitym w wymianie ognia z rosyjska milicją.

W dwóch ubiegłotygodniowych zamachach w moskiewskim metrze, do którego przyznał się czeczeński komendant Doku Umarow zginęło według najnowszego bilansu 40 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

DOSTĘP PREMIUM