Przesłanie Putina do narodu polskiego: Jest to także i nasza tragedia

Premier Rosji Władimir Putin zwrócił się z przesłaniem do narodu polskiego. Putin spotkał się w w Smoleńsku z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem.

KATASTROFA SAMOLOTU PREZYDENTA : Relacja na żywo | Kto był na pokładzie | Zdjęcia z miejsca katastrofy | Księga kondolencyjna | Serwis specjalny

Przesłanie zostało nagrane przez Telewizję Polską. Putin sam zwrócił się o umożliwienie wystąpienia z przesłaniem do Polaków.

Kondolencje Władimira Putina (cyt. Polsat News)

 

Oto treść przesłania:

"Miała miejsce okropna tragedia. W katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, wśród nich także prezydent Polski, pan Lech Kaczyński. To oczywiście tragedia Polski i narodu polskiego, lecz jest to także i nasza tragedia.

Odczuwamy wielki ból razem z wami, przeżywamy to tak samo ja wy. W imieniu rządu Federacji Rosyjskiej pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia całej Polsce i wszystkim Polakom.

Komisja państwowa, która została powołana w Moskwie zrobi wszystko żeby pomóc i wesprzeć w tym trudnym okresie rodziny tych, którzy zginęli, którzy zaczynają zjeżdżać się do naszego kraju. Modlimy się razem z wami.

Oni zginęli. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM