Zidentyfikowano 24 ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego

Zidentyfikowano 24 ciała osób, które zginęły w sobotę rano w katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem - poinformował w niedzielę zastępca przewodniczącego Komitetu Śledczego przy prokuraturze Rosji Wasilij Piskariew.

KATASTROFA SAMOLOTU PREZYDENTA : Relacja na żywo | Kto był na pokładzie | Zdjęcia z miejsca katastrofy | Forum | Serwis specjalny

- Biorąc pod uwagę charakter obrażeń, które spowodowała katastrofa samolotu, wiele ciał jest silnie zniekształconych. Obecnie zidentyfikowano 24 ciała, które nie zostały bardzo zniekształcone i przy których znaleziono dokumenty - powiedział Piskariew.

Dodał, że w zakładzie medycyny sądowej pracuje obecnie 45 lekarzy sądowych.

- Czekamy na przybycie polskich kolegów, z którymi będziemy decydować o procedurach identyfikacji - powiedział Piskariew.

Poinformował też, że jeśli identyfikacji będą chcieli dokonać krewni ofiar katastrofy, to "zostaną im stworzone ku temu niezbędne warunki".

W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński. Jego zwłoki zidentyfikował jego brat, Jarosław Kaczyński.

Wcześniej w niedzielę mer Moskwy poinformował o zidentyfikowaniu 12 zwłok. Kolejna identyfikacja ma mieć miejsce w Moskwie w niedzielę, w drugiej połowie dnia - powiedział Łużkow agencji RIA-Nowosti.

Stołeczne władze powołały celu specjalny sztab. Około 12.00 czasu warszawskiego oczekiwane jest przybycie do Moskwy rodzin ofiar, dlatego też najważniejsze czynności będą prowadzone po południu. .

Wiadomo już, że identyfikacji ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki dokonał w nocy jego brat Jarosław Kaczyński. W południe naszego czasu w Smoleńsku ma się odbyć ceremonia oficjalnego przekazania ciał prezydenckiej pary polskim władzom.

Na miejscu, gdzie doszło do katastrofy, pracuje ponad 800 rosyjskich specjalistów. Rosjanie spontanicznie wyrażają współczucie Polsce. Przed Ambasadą Polski w Moskwie leży bardzo dużo kwiatów, które przynieśli mieszkańcy Moskwy. W samej ambasadzie wyłożona została księga kondolencyjna.

Zdjęcia - katastrofa samolotu, prezydent nie żyje

TOK FM PREMIUM