Hinduiści w Indiach modlą się za ofiary sobotniej katastrofy

W jednej z największych świątyń hinduistycznych w Delhi odbyła się modlitwa w intencji ofiar katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego. Modlitwa odbyła się z inicjatywy przełożonego świątyni Akshardham, który poinformował o obrzędach przedstawicieli polskiej ambasady w Indiach.

Hinduistyczna modlitwa zgromadziła indyjskich duchownych sprawujących obrzędy w świątyni Akshardham pod przewodnictwem Swamiego Pramukh Maharaja. Złożono ofiarę ognia w intencji ofiar katastrofy. Świątynia Akshardham to jeden z największych, wybudowanych współcześnie obiektów hinduistycznego kultu w Delhi.

W Indiach istnieje świadomość, że prezydent Lech Kaczyński, jeszcze jako prezydent Warszawy, był otwarty na potrzeby społeczności indyjskiej mieszkającej w Polsce. To właśnie nieżyjący prezydent wydał zgodę na budowę w Warszawie świątyni hinduistycznej oraz świątyni Sikhów - gurdwary.

Z kolei dzisiaj wieczorem w katolickiej katedrze w New Delhi odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy, którą celebrować będzie arcybiskup Vincent Concessao, ordynariusz archidiecezji delhijskiej.

DOSTĘP PREMIUM