Polonia chce "Katynia" Wajdy w BBC

Już ponad 700 członków zawiązanej na Facebooku grupy wysłało do władz brytyjskiej telewizji publicznej maile z prośbą o transmisję filmu "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

W otwartym liście Polacy sugerują, że BBC powinna, idąc za przykładem telewizji rosyjskiej, zmienić swój program w związku z tragedią, jaka dotknęła Polskę.

- Ten film ma dla Polaków ogromne symboliczne znaczenie i byłby doskonałą lekcją historii dla Brytyjczyków. Szczególnie teraz, gdy jesteśmy na ustach całego świata, ale nie każdy obcokrajowiec wie, w jakim celu polska delegacja leciała do Rosji - mówi nam Tomasz Skibiński i Paul Dabrowa, założyciel grupy.

Autorzy listu, którzy wciąż czekają na ostateczną odpowiedź, wyjaśnili w swojej korespondencji znaczenie Zbrodni Katyńskiej dla narodu polskiego i podkreślili, że emisja filmu byłaby pięknym gestem płynącym z Wysp do pogrążonej w żałobie narodowej Polski.

Grupa nazwana "Plea to the BBC and world TV stations to air Wajda's film Katyń" ("Apel do BBC i innych telewizji na świecie o transmisję filmu Katyń Wajdy") liczy już ponad 3 tysiące członków. Paul Dabrowa, jeden z założycieli grupy dostępny jest pod adresem: dabrowa99@hotmail.com

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM