"Siewiernyj": rekonstrukcja samolotu prezydenta

Na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku trwa rekonstrukcja samolotu TU 154M, który rozbił się tam 10 kwietnia. W katastrofie zginęli prezydent Lecha Kaczyński, jego małżonka Maria i 94 towarzyszące im osoby.

Wszystkie znalezione na miejscu tragedii rzeczy osobiste ofiar, dokumenty, a także przedmioty mające istotne znaczenie dla śledztwa, zostały już przewiezione ze Smoleńska do Moskwy. Na lotnisku Siewiernyj eksperci próbują zrekonstruować kontury maszyny z zebranych wcześniej części wraku.

Jak poinformowała Tatiana Anodina z Międzynarodowej Agencji Lotniczej, pozwoli to na odtworzenie trajektorii lotu, co może mieć istotny wpływ na dalsze czynności śledcze. W Smoleńsku przesłuchiwani są również świadkowie katastrofy. Miejscowe media apelują do osób, które widziały ostatnie chwile tragicznego lotu Tupolewa 154M, o zgłaszanie się na posterunki milicji. Natomiast w miejscu katastrofy eksperci kryminalistyki przesiewają każdy centymetr ziemi, aby odnaleźć resztki samolotu oraz rzeczy osobiste ofiar tragedii.

TOK FM PREMIUM